Перемикач - пристрій, який використовується для перекладу системи з одного стану в інший. В автомобілі перемикачі необхідні постійно - їх використовують для включення світлових приладів, обігріву скла, покажчиків поворотів і склоочисників

Більшість перемикачів передбачено конструкцією автомобіля та встановлено заводом-виробником. Заміна таких п...

Перемикач - пристрій, який використовується для перекладу системи з одного стану в інший. В автомобілі перемикачі необхідні постійно - їх використовують для включення світлових приладів, обігріву скла, покажчиків поворотів і склоочисників

Більшість перемикачів передбачено конструкцією автомобіля та встановлено заводом-виробником. Заміна таких пристроїв необхідна лише в разі їх поломки. З несправним підрульовими перемикачами, наприклад, складно забезпечити досить безпечне пересування автомобіля, адже саме він відповідає за включення покажчиків повороту.

Вбудовувані клавішні і кнопкові перемикачі використовують для заміни несправних виробів. З повним асортиментом пропонованих нами штатних автомобільних клавіш і кнопок можна ознайомитися у відповідних розділах нашого сайту.

Не рідко автомобілісти модифікують власні транспортні засоби на свій розсуд, встановлюють додаткові прилади. Організувати роботу таких пристроїв можна використовуючи універсальні автомобільні перемикачі, які мають різну форму і колір, відрізняються підсвічуванням і алгоритмом роботи. Для цих же цілей використовують тумблери.

Більше

Перемикачі 

Підкатегорії

Клавішні перемикачі

Перемикачі можна зустріти не тільки на приладовій дошці автомобілів, але і в інших електротехнічних механізмах. Моделей безліч, вони відрізняються параметрами, будовою, матеріалами з яких виготовлені. Найбільш поширеною моделлю є перемикач клавішного типу.

Особливості клавішних перемикачів

Це невеликі компактні пристрої, які використовуються для подачі електроенергії і припинення живлення, при натисканні на клавішу, ланцюг замикається і струм надходить в систему. За допомогою комутаційного пристрою може виключатися весь механізм або його частина.

Основний механізм укладений в корпус, виготовлений з пожаростійкого пластика. Сама клавіша має вигин. Частини, за якими проходить струм, виготовлені з міді або іншого сплаву, а контакти часто покриті сплавом срібла.

Залежно від призначення, клавішні перемикачі можуть мати додаткові функції, наприклад, підсвічування, що зручно в умовах нестачі освітлення.

Для підсвічування можуть використовуватися різні джерела світла:

 • cвітлодіоди;
 • лампи розжарювання;
 • неонові лампи тощо.

Також перемикачі можуть мати додатковий захист, позначення, що вказують сферу їх застосування. Відрізняється і кількість клавіш, на деяких моделях може бути одна клавіша, на інших дві, три і більше. Варіюватися може схема перемикання, використовуватися установчі панелі, що відрізняються за стилем, товщині, формі і іншим параметрам.

Клавішні перемикачі використовуються не тільки в автотехніці, ними оснащені і інші промислові і побутові прилади.

В інтернет-магазині AutoEL представлений широкий асортимент перемикачів клавішних і їх елементів. Якщо у вас виникли труднощі з вибором, консультанти магазину допоможуть підібрати необхідне вам комутаційний пристрій.

Кнопкові перемикачі

Інтернет-магазин AutoEL пропонує купити перемикачі кнопкового типу. Вони є одними з найпоширеніших. На сайті магазина представлені різні моделі, що відрізняються кольором, розмірами, наявністю підсвічування і фіксації.

Автомобіль, як і інший механізм, який має електричні елементи, не може обійтися без кнопок і перемикачів.

Основне призначення перемикачів кнопкових - відновлення і розрив електричного кола. Вимикачі цього типу встановлюються найчастіше у вхідних і вихідних ланцюгах, в яких можуть протікати значні струми. Приклад, ланцюги подачі живлення.

Кнопкові комутатори можуть відрізнятися особливостями конструкції і дизайну:

 • кольором;
 • можливістю фіксації положення;
 • кількістю контактів;
 • підсвічуванням;
 • формою (квадратна або кругла кнопка);
 • розмірами.

Всередині кожного кнопкового перемикача знаходяться рухомі елементи, завдяки яким і переривається потік струму в ланцюзі. Як правило, саме ці елементи найчастіше виходять з ладу. Щоб уникнути поломки, рекомендуємо включати і вимикати пристрої плавно, не докладаючи надмірних зусиль.

Одним з переваг перемикачів кнопкових є легкість їх кріплення. Досить підготувати отвір під гайку, за допомогою якої тумблер утримується на місці.

Основний показник цієї категорії електротоварів - комутований струм. Якщо не перевищувати максимально допустимі показники - пристрій прослужить довго. Якщо вимикач використовується в мережі з показниками, які перевищують максимально допустимі, він буде перегріватися, іскрити, утворюється нагар, що призведе до зростання опору, а значить, знизиться сила струму, що протікає через мережу. Перш ніж купити той або інший перемикач, необхідно дізнатися яка сила струму в ланцюзі. Визначивши силу струму, можна підбирати і конструкційні особливості. Останній етап - естетичні уподобання. Кнопки з'єднуються з ланцюгом за допомогою кабелів, товщина яких також пов'язана з силою струму в ланцюзі.

В інтернет-магазині AutoEL є практично все перемикачі кнопкового типу, які можна зустріти в автомобілі та іншій техніці. У цьому ви можете переконатися на власні очі, відвідавши різні сторінки нашого магазину.

Підрульові перемикачі

Перемикачі підрульові використовуються для включення допоміжних елементів авто, зокрема, «двірників», покажчиків поворотів та ін.

Встановлюються вони на рульовій колонці. Залежно від моделі, вони можуть бути розташовані по обидва боки рульового колеса.

Місцезнаходження не випадково, сюди виносяться ті елементи управління, якими водій користується постійно. Він може їх включати, не забираючи руки з керма, що дозволяє оперативно реагувати на зміну ситуації на дорозі.

Варіанти підрульових перемикачів

 • За призначенням перемикачі бувають декількох видів:
 • покажчики повороту і світла;
 • перемикачі склоочисника;
 • комбіновані.

За кількістю елементів управління, вони поділяються на 4 групи:

 • одноважелі - найчастіше знаходяться з лівого боку;
 • двохважелі - можуть перебувати як з одного боку, так і з різних сторін;
 • трьохважеля - два важелі розташовані з одного боку, а один з іншого;
 • перемикачі з додатковими елементами управління.

Важелі можуть переміщатися в горизонтальній або вертикальній площині. Останній тип елементів управління має додаткові прилади.

За кількістю положень:

 • Триступінчасті - важіль переміщається тільки в одній площі. Одне з положень нейтральне.
 • П'ятипозиційного - можуть бути одно- і двохплощинні.
 • Семи-, восьми-, дев'ятипозиційна - переміщаються в двох площинах. У кожній з них від двох до чотирьох робочих положень і одне нейтральне.

Функції перемикачів

Крім управління склоочисниками і покажчиками повороту, на ці елементи управління можуть бути винесені наступні елементи управління:

 • управління фарами головного світла;
 • склообмивачі заднього скла;
 • протитуманні фари;
 • габаритні вогні;
 • вогні денного світла;
 • освітлення номерних знаків;
 • сигнал;
 • інші пристрої.

Підібрати перемикач підрульовий допоможе менеджер інтернет-магазину AutoEL, зв'язавшись з ним, ви завжди зможете отримати кваліфіковану консультацію.

Тумблери

Панель приладів автомобіля, як і будь-яке інший електромеханічний пристрій, не може обійтися без перемикачів. Моделей їх багато, одними з них є перемикачі тумблерні. Це невеликі пристрої, які використовуються для підключення до живлення всього приладу або окремих його вузлів. Перемикач складається з важеля включення і струмоведучих елементів.

Деякі моделі оснащені додатковими функціями, серед яких найчастіше зустрічається підсвічування. Це дуже зручна функція - вона допомагає бачити положення тумблера в темряві. Для підсвічування можуть використовуватися різні елементи:

 • сучасні світлодіоди;
 • неонові лампочки;
 • лампи розжарювання.

Також прилади відрізняються розміром, кольором і кількістю положень перемикача.

Тумблер можна встановити практично на будь-яку модель автомобіля, але сфера їх використання не обмежується автотранспортом. Вони застосовні практично повсюдно: в побутових приладах, промисловому обладнанні.

Щоб перевести прилад у включений стан, доводиться докласти певне зусилля, що виключає його випадкове включення.

Встановити такий перемикач можна і самостійно, для цього не потрібне додаткове обладнання. Пристрій кріпиться до плоскої панелі, а контакти приєднуються до ланцюга клемою або за допомогою пайки.

В інтернет-магазині AutoEl представлений широкий асортимент тумблерів. Ви зможете підібрати модель, яка повністю відповідатиме вашим критеріям.

Центральний перемикач світла Газель, Соболь (нова панель)

375,00 грн.

Перемикач вентилятора обігрівача ВАЗ 2108, 2109, 21099, Газель, Соболь

39,00 грн.

Центральний перемикач світла для автомобілів ГАЗель, Соболь (нова панель). Аналог перемикача 2003.3769 (виробництво "Автоарматура")

544,00 грн.

Мікроперемикач для карбюратораК151

32,00 грн.

Модуль управління світлотехнікою для автомобілів УАЗ "PATRIOT" (центральний перемикач світла "Патріот"). Анлог 471.3769 и 3163-3709600-10.

493,00 грн.

Блок управління світлотехнікою з кнопками вмикання протитуманних фар для автомобілів Лада Пріора (ВАЗ 2170, 2171, 2172) всіх модифікацій. Аналог 522.3769-01 и 2170-3709820-10.

410,00 грн.
Показано 1 - 6 із 6 товарів

Вгору